Wigilia Hufca 2018 odbyła się podczas XXVIII Rajdu Mikołajkowego w Starej Niedziałce

Wigilia Hufca “Mazowsze”
w tym roku odbyła się w Szkole Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce podczas XXVIII Rajdu Mikołajkowego organizowanego przez 2 Drużnę Harcerską GROT .

8 grudnia o godz. 18 na zaproszenie Komendy Hufca, w Szkole Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich, rozpoczęło się Spotkanie Opłatkowe naszej całej harcerskiej społeczności, które poprowadził Komendant phm. Dariusz Piętka wraz z hm. Dariuszem Jackiewiczem
i phm. Piotrem Gazdą. Była to świetna okazja, by zuchy i harcerze z różnych środowisk mogli się spotkać, poznać i porozmawiać. Nie zabrakło również naszych zasłużonych instruktorów seniorów oraz przyjaciół wspierających naszą misję. Mieliśmy zaszczyt gościć między innymi byłych komendantów naszego hufca, hm. Pawła Fordońskiego wraz z małżonką, hm. Jacka Włodka, hm. Andrzeja Soćko, a także pwd. Zbigniewa Tokarskiego, hm. Irenę Łukaszewską, hm. Mirona Krajewskiego, hm. Henryka Piotrowskiego,
hm. Pawła Rajńsza, hm. Bogumiłę Moryc, hm. Zbigniewa Nowosielskiego, hm. Barbarę Szczepanik, hm. Kamila Makosa, dh. Tomasza Górnego, dh. Krzysztofa Płochockiego oraz dh. Ireneusza Kuśmierskiego. Komendę Chorągwi Mazowieckiej reprezentował
z-ca komendanta phm. Maciej Robak. Były również wyróżnienia i podziękowania. Dziękujemy jednocześnie wszystkim za tak liczne przybycie oraz wszystkim, którzy wspomogli nas w przygotowaniach tak ważnego dla nas spotkania.

Nie zabrakło również Mikołaja, który odnalazł się, dzięki dzielnym patrolom, które wytropiły go po prawie 11km zmagania się z zimnem, wiatrem i deszczem. Na trasie wszyscy zmagali się z zadaniami, które przybliżały ich do jego odnalezienia. Na koniec patrole otrzymały prezenty, lecz żeby nie było za łatwo, musiały wykazać się wcześniej kunsztem wokalnym. W międzyczasie mogliśmy również poznać kulturę indian, posłuchać o ich historii, przymierzyć repliki strojów i obejrzeć broń oraz przedmioty codziennego użytku.

A 9 grudnia uroczystym apelem zakończył się 28 Rajd Mikołajkowy „Poszukiwanie Mikołaja”. Gratulujemy zajęcia pierwszych miejsc patrolom Atlantyda (Z), Dzbany i wazony (H) oraz Śmietanka (W), a patrolom Czarne Stopy (Z), Grupa ratownicza OSP Biegun Północy (H) oraz Lapoński Frot Ludowy (W) zdobycia drugiego miejsca. Wszystkim uczestnikom bardzo gorąco dziękujemy za udział, wspaniałą zabawę i zaangażowanie.

Komenda Hufca ZHP ” Mazowsze” składa gratulacje komendantowi rajdu dh. Ernestowi Rogali oraz całej kadrze rajdu, którzy mimo tego, że po raz pierwszy organizowali tak dużą imprezę, wykazali się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Czuwaj i do zobaczenia za rok.