Ile kosztuje harcerstwo?

Składki

Jednym z obowiązków członkowskich w Związku Harcerstwa Polskiego jest opłacanie składek członkowskich.

Wysokość składki za jeden kwartał: 41 zł
Wysokość składki za cały rok: 164 zł (zalecany sposób opłaty)

Opłacenie składki
Konto Bankowe: 72 9226 0005 0023 4199 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim

Tytuł przelewu: składka członkowska za cały rok/opłacany kwartał, imię i nazwisko, numer i nazwa jednostki.
przykład: składka członkowska za cały rok, Stanisław Kowalczyk,  1 GZ “Słońce” lub składka członkowska za I kwartał, Joanna Kowalska, 4 DH “Księżyc”

Składkę tworzą:

• część należna Głównej Kwaterze ZHP – w wysokości 11 złotych kwartalnie,
  • część należna chorągwiom, hufcom i podstawowym jednostkom organizacyjnym.

Na co są wykorzystywane składki?

• Z części należnej dla hufców i chorągwi:
    na kursy, warsztaty, szkolenia, pomoce dydaktyczne dla drużyn oraz koszty administracyjne.
  • Z części należnej dla Głównej Kwatery ZHP:
    na pokrycie składek członkowskich w międzynarodowych organizacjach skautowych, pokrycie kosztów administracyjnych, kursy, warsztaty, szkolenia oraz pomoce dydaktyczne.

Dzięki dofinansowaniom płacona składka zwraca się nawet kilkakrotnie i to – w czasie rzeczywistym, ponieważ z pozyskanych pieniędzy korzyści odczuwa każdy członek drużyny.