hm. Paweł Fordoński kolejnym “Instruktorem Godnym Naśladowania”

10 marca o godz. 9.30 odbyła się już po raz drugi, uroczysta gala „Instruktor Godny Naśladowania”, organizowana przez Chorągiew Mazowiecką Związku Harcerstwa Polskiego. 

Jednym z laureatów gali był hm. Paweł Fordoński, czynnie działający Instruktor przy naszym Hufcu ZHP “Mazowsze”. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Stopni Instruktorskich oraz do niedawna był członkiem Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich. Działa w Kręgu Seniora, z oddaniem wspiera rozwój młodych instruktorów, zawsze służy pomocą, dzieląc się jednocześnie swoimi doświadczeniami.
A jego życiorys harcerski, to naprawdę skarbnica wiedzy. Przeszedł przez wiele szczebli kariery harcerskiej. Był już komendantem Hufca, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczącym Sądu Harcerskiego, działał i działa w Komisjach Stopni Instruktorskich, czynnie uczestniczy w organizacji Harcerskich Akcji Letnich. W tym roku zasiada w sztabie HAL 2018, gdzie pełnił będzie funkcję komendanta obozu w Lubiatowie, podczas II turnusu. Został odznaczony między innymi: “Złotym krzyżem zasługi RP”, “srebrnym krzyżem zasługi dla ZHP”, “krzyżem, odznaką honorową PCK”, czy też “brązowym krzyżem zasługi im. J. Krasickiego od ZHP”.Gala odbyła się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. Wśród gości była naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, która wręczyła burmistrzowi miasta Piotrowi Osieckiemu najwyższe odznaczenie harcerskie – Laskę skautową. Do Sochaczewa przyjechali harcerze z całego Mazowsza, których nominowano do tytułu “Instruktor Godny Naśladowania”. Każdy z 25 mazowieckich hufców, przedstawił do wyróżnienia jedną osobę, która miała szczególne zasługi dla swojej organizacji.
W ubiegłym roku z sochaczewskiego hufca wyróżniono Annę Wasilewską, w tym tytuł przyznano Julianowi Tasieckiemu. Wyróżnienia wręczali naczelniczka ZHP Anna Nowosad, komendant Chorągwi Mazowieckiej Michał Bagiński oraz posiadacze laski skautowej, czyli najwyższego tytułu przyznawanego przez ZHP osobom niebędącym harcerzami. W tym roku do tego zaszczytnego grona dołączył burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.
Całość zwieńczył koncert orkiestry Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego, podczas którego zabrzmiały utwory nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizację gali wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.


SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW