Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc z wizytą w naszym hufcu

W dniu 09.04.2018r. przyjechała do nas wicemarszałek Senatu RP, Pani Maria Koc wraz z wicestarostą mińskim, Panem Krzysztofem Płochockim. Wizyta związana z ustanowieniem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2018 Rokiem Harcerstwa, jest podkreśleniem uznania zasług polskiego harcerstwa oraz przyszłej jego roli w wychowaniu młodego pokolenia.

Komendant Hufca “Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim phm. Dariusz Piętka i instruktorzy naszego hufca wraz z z-cą komendanta ds. programowych i pracy z kadrą phm. Magdaleną Szczerbaciuk, reprezentującą Hufiec “Podlasie” z Siedlec, mieli świetną okazję porozmawiać z przybyłymi gośćmi, między innymi o zbliżających się Dniach Chorągwi.

Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją, podczas której dh Darek przedstawił środowisko naszego hufca. Opowiadał nie tylko o zaangażowaniu harcerzy we wszelkich uroczystościach patriotycznych organizowanych z okazji Świąt Państwowych, czy też Lokalnych, ale również o sukcesach naszej młodzieży. Dh. Magda natomiast przedstawiła program obchodów XXVII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP, odbywających się w tym roku w Siedlcach, w dniach 21-23.09.2018r., w 100-lecie odzyskania niepodległości, wszystkich jednocześnie zapraszając do udziału.

Pani wicemarszałek RP Maria Koc, kilkukrotnie podkreślała, jak ogromną rolę wychowawczą odgrywa harcerstwo w życiu człowieka, mając znaczący wpływ na prawidłowy rozwój patriotyczny, myślowy i fizyczny młodych ludzi, że jest przede wszystkim niezapomnianą przygodą, pozostawiającą trwałe przyjaźnie na całe życie!