Rozśpiewana 302 WDH “Via” im. Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej

W dniach 16-18.02 302 Wielopoziomowa Drużyna Harcerek “VIA”” im. Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej pod przewodnictwem dh. pwd. Olgi Pechcin, wybrała się na XXII Piastowski Festiwal Piosenki Harcerskiej, wyśpiewując sobie I miejsce!

Tematem przewodnim festiwalu była starożytna Grecja. Podczas 3-dniowej imprezy nasze harcerki  zapoznały się z historią bogów, uczestnicząc w grach fabularnych oraz rozwiązując ciekawe zagadki. W sobotę po południu zaśpiewały dwie piosenki: “Modlitwę wędrowców” oraz “Jestem nimfą”. Komisja konkursowa doceniła przepięknie przygotowany występ, przyznając naszym dziewczynom I miejsce. II miejsce przypadło “133 ŻDH ”Czarne Stopy ‘, a III miejsce “21 PDH-ek “Słoneczne Mamuny”.

Śpiewały również nasze solistki: Kasia Mazurowska przy akompaniamencie Karoliny Drążek. Piosenką “Archanioły śląskiej ziemi” wywalczyła również I miejsce.
W pięknym wykonaniu piosenki “Nasze przebudzenie”, przy akompaniamencie Oliwi Woźnicy, oczarowały nas również w duecie Kasia Ruta i Asia Niewińska.

Na koniec festiwalu czas umilił nam gość specjalny, Szymon Ostromecki, artysta występujący pod pseudonimem “HarceSz”. Przy swoich wykonaniach znanych szlagierów harcerskich i turystycznych, rozkołysał całą widownię.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA!