29 Dni Chorągwi ZHP Mińsk Mazowiecki

Jak już zapewne wiecie, w tym roku mamy najdłuższe w historii Dni Chorągwi Mazowieckiej. Dlaczego najdłuższe? Dlatego, że trwały… cały rok. Ich inauguracja rozpoczęła się 19.09. 2020 r., natomiast zakończenie nastąpi już niedługo.

17 września zapraszamy Was do naszego miasta, gdzie przez trzy dni gwarantujemy Wam moc wrażeń, wiele atrakcji, wspaniałych przygód i wspólnych spotkań w harcerskim gronie, które w ostatnim czasie uniemożliwiła nam pandemia panująca na świecie.

Rok 2021 jest dla nas, harcerzy Hufca ZHP „Mazowsze” i mieszkańców Mińska Mazowieckiego, podniosłym wydarzeniem, ponieważ obchodzimy 600-lecie nadania praw miejskich. Chcielibyśmy razem z Wami upamiętnić ten niezwykły jubileusz. Miasto to społeczność, a społeczność to ludzie i relacje między nimi. Motywem przewodnim 600-lecia są RELACJE. I My również włączamy się, zachęcając aby je umacniać, pielęgnować, nawiązywać. Zadbajmy wspólnie o dobre relacje, do których kluczem jest dialog, rozmowa, spotkanie z drugim człowiekiem. 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej w Mińsku Mazowieckim będą do tego szczególnie sprzyjającą okazja.

Dlatego już dziś serdecznie Was zapraszamy, drogi zuchu, harcerzu, wędrowniku, instruktorze, przyjeżdżajcie do nas! Poznacie piękny powiat miński oraz miasto Mińsk Mazowiecki.

Jeśli chcielibyście zapoznać się przed przyjazdem z historią, zabytkami oraz atrakcjami naszego miasta, zachęcamy do zerknięcia na stronę: https://www.minsk-maz.pl/1116,600-lecie-miasta .

Możemy również poszczycić się tym, że nasz powiat w lutym uzyskał zaszczytne miano „Stolicy Kultury Mazowsza”. Odsyłamy Was do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych związanych z tym wydarzeniem: http://www.powiatminski.pl .