Instruktorzy Godni Naśladowania 2019

23 marca w Żuromińskim Centrum Kultury, po raz trzeci już, odbyła się gala finałowa plebiscytu Chorągwi Mazowieckiej ZHP „Instruktorzy Godni Naśladowania”.

Plebiscyt ten ma na celu promowanie osób zasługujących na wyróżnienie za swoją służbę na rzecz harcerskiej wspólnoty. Ten bardzo wymowny tytuł otrzymują co roku instruktorzy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w swoim środowisku, a swoją postawą inspirują zarówno swoich podopiecznych, współpracowników i przełożonych, jednocześnie stając się osobowością godną naśladowania. „Godni Naśladowania” zostają wyłonieni spośród instruktorów hufców należących do Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Tym razem instruktorzy z całego Mazowsza, których nominowano do tytułu Instruktor godny naśladowania przyjechali do Żuromina, gdzie – za szczególne zasługi dla swojej organizacji – wręczono im statuetki, odznaki i dyplomy. I jak zostało zapisane w okolicznościowym dyplomie – dziękowano za podejmowane wyzwania, osobisty przykład, budowanie więzi międzypokoleniowej i harcerskiej wspólnoty.

Oprócz 27 laureatów hufców z województwa mazowieckiego tytuł „Niezawodnego Przyjaciela” harcerstwa otrzymała wicemarszałek Senatu RP, senator Maria Koc. Dyplom i laskę skautową wręczył jej Skarbnik Związku Harcerstwa Polskiego harcmistrz Krzysztof Osmański wraz z komendantem Chorągwi hm. Cezarym Supłem.

A wyróżnieni zostali:

pwd. Anna Rzeczkowska z Hufca ZHP Ciechanów
phm. Konrad Zaręba z Hufca ZHP Gostynin
pwd. Adam Piwowarski z Hufca ZHP Grójec
pwd. Ewelina Grenda z Hufca ZHP Jaktorów
pwd. Justyna Wodzyńska z Hufca ZHP Lipsko
hm. Grażyna Kicler z Hufca ZHP Maków Mazowiecki
pwd. Krzysztof Kaska z Hufca ZHP „Mazowsze” Mińsk Mazowiecki
phm. Dawid Żółtowski z Hufca ZHP Mława
hm. Zbigniew Grabek z Hufca ZHP Mszczonów
phm. Adrianna Maria Zalewska z Hufca ZHP Ostrołęka
phm. Tomasz Babula z Hufca ZHP Pionki
hm. Iwona Majchrzak z Hufca ZHP Płock
pwd. Anna Kopera z Hufca ZHP „Mazowsze” Płock
phm. Daniel Sawicki z Hufca ZHP Płońsk
hm. Łukasz KIjora z Hufca ZHP Przasnysz
phm. Monika Żółcińska z Hufca ZHP Przysucha
phm. Michał Dębski z Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach
phm. Anna Tomala z Hufca ZHP Radom – Miasto
pwd. Robert Prus z Hufca ZHP Radom – Powiat
phm. Iwona Bogdańska z Hufca ZHP Sierpc
hm. Agnieszka Wójcik z Hufca ZHP Sochaczew
hm. Barbara Żaboklicka z Hufca ZHP Sokołów Podlaski
phm. Maciej Robak z Hufca ZHP „Doliny Liwca” w Węgrowie
hm. Katarzyna Koszyk z Hufca ZHP Wyszków
phm. Barbara Lejeń z Hufca ZHP Żuromin
hm. Krystyna Sztark-Maciejewska z Hufca ZHP Żyrardów

Komenda Chorągwi przyznała jeszcze zasłużonym wiele innych nagród, wyróżnień i odznaczeń, o czym więcej przeczytać można tutaj.

Całość uroczystości zakończyły występy artystyczne (m.in. harcerek z bieżuńskiej drużyny ”Korzenie”, przedstawicieli Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczennic szóstej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie Alicji i Julii Dramińskiej oraz Amatorskiego Chóru Nauczycielskiego Sonata), a także wspólne zdjęcia.