II Miejska Wigilia już za nami

W czwartkowy wieczór, 21 grudnia br., po raz drugi już, mińszczanie uczestniczyli w Miejskiej Wigilii. Odbyła się tradycyjnie na Placu Stary Rynek w Mińsku Mazowieckim. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorami byli Mińscy Harcerze oraz Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

O godz. 18.00, spotkanie wigilijne rozpoczął krótkim przemówieniem Komendant Hufca ZHP „Mazowsze” phm. Dariusz Piętka, po czym głos oddał Burmistrzowi Miasta, Panu Marcinowi Jakubowskiemu. Włodarz naszego miasta, podziękował wszystkim za przybycie i złożył na ręce mieszkańców życzenia świąteczne.

Następnie Burmistrz wraz z harcerzami hufca ZHP „Mazowsze”, płomieniem Betlejemskiego Światła Pokoju, rozpalili ognisko, które ogrzało gości przybyłych na Plac Stary Rynek. Mieszkańcy, którzy przynieśli ze sobą lampiony, zabrali Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Krótką relację filmową można zobaczyć tutaj.

Nie lada atrakcją dla wszystkich przybyłych, była szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami, o które zadbały Ośrodek Rekreacji Konnej “Kucykowa Zagroda” z Cyganki
i Ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy EKWOS z Grębiszewa. A o bezpieczny transport samej szopki zadbał Zarząd Dróg Miejskich z Mińska Mazowieckiego.

Wraz z seniorami Stowarzyszenia Radości Trzeciego Wieku z Mińska Mazowieckiego, śpiewaliśmy wszyscy kolędy a próbkę kolędowania można zobaczyć tutaj. Byli z nami również wolontariusze z fundacji EBU z Mińska Mazowieckiego, którzy rozdali słodkie upominki.

Podobnie jak w roku poprzednim, lokalni restauratorzy przygotowali wigilijne potrawy, które mińszczanom serwowali m.in. miejscy radni. Bardzo dziękujemy restauracji „Pod Sosnami”, Barowi Jedynce, sali weselnej „Esta”, Mińskiej Pyzie, Pasji Catering, Strefie Smaku, Tatulo i PZERiI.

Bardzo dziękujemy również wszystkim tym zuchom, harcerzom i instruktorom, którzy zaangażowali się i dzielnie pomagali w organizacji Miejskiej Wigilii.

Część zdjęć dzięki uprzejmości portalu “Wirtualny Mińsk Mazowiecki”